Viktima e parë nga Koronavirusi në Evropë, shkon mbi 1500 numri i...

Viktima e parë nga Koronavirusi në Evropë, shkon mbi 1500 numri i të vdekurve

145
SHPËRNDAJE

Një turiste kineze nga provinca Hubei, e moshës 80 vjeç ka gjetur vdekjen në Francë pas komplikacioneve shëndetësore që pësoi për shkak të infektimit me koronavirus.

Gruaja kishte arritur në Francë më 16 janar, ndërsa pas konstatimit se ishte e prekur u vendos në karantinë me 25 janar.

Gjithaashtu viktima të këtij virusi vdekjeprurës janë shënuar dhe në Japoni dhe Filipine.

Në të gjithë botën deri më tani numërohen mbi 1500 viktima nga koronavirusi, dyfishi i të vdekurve nga SARS.

S'KA KOMENTE