Vijon zjarri ne Mallakaster, rrezikohen dy lagje

Vijon zjarri ne Mallakaster, rrezikohen dy lagje

887
SHPËRNDAJE

Vijon zjarri ne fshatin Mallakaster.

Sipas informacioneve kjo vater zjarri ka rene sot rreth ores 13:00 dhe rrezikohen dy lagje. Lagjet “Serjanaj” dhe “Lamaj” po u kanoset rreziku ndersa era po perhap zjarrin.

Terreni eshte i veshtire per te shuar flaket ndersa ne vendngjarje kane shkuar Policia e Shtetit, zjarrefiksja, emergjencat civile dhe nje grup vullnetaresh.

S'KA KOMENTE