Vijon rënia e euros përballë dollarit

Vijon rënia e euros përballë dollarit

217
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan është blerë sot, 15 Gusht me 113.5 lekë dhe është shitur me 114.5 lekë, duke mos pësuar ndryshime.

Monedha evropiane Euro blihet sot me 116.6 lekë dhe shitet me 117.5 lekë, duke pësuar një rënie të lehtë krahasuar me fundjaven.

I pandryshuar mbetet edhe paundi britanik, i cili blihet me 136.7 lekë dhe shitet me 138.3 lekë.

Ndërsa franga zvicerane blihet me 119.7 lekë dhe shitet 121.1 lekë.

S'KA KOMENTE