Vidhet ne mes te dites ,nje sasi parash ne nje banese ne...

Vidhet ne mes te dites ,nje sasi parash ne nje banese ne Fier

881
SHPËRNDAJE

Vjedhjet e banesave vijojne te krijojne panik dhe pasiguri ne komunitetin e Fierit.Ne mes te dites eshte grabitur nje banese ne Peshtan te Fierit.Autoret e vjedhjes  kane hyre ne banesen e shtetasit me inicialet L.F 66 vjec nga Peshtani Fier dhe kane marre nje sasi parash prej afro 500 mije leke te vjetra dhe sende me vlere qe kane gjetur.

Vjedhesit kane shfrytezuar orarin kur dy bashkeshortet nuk kane qene ne shtepi dhe kane hyre dhe kane marre sasine e lekeve qe sipas denoncuesve kane qene parate  e pensionit mujor.Ata kane denoncuar ne polici per kete vjedhje ndersa po punohet per identifikimin dhe kapjen e autoreve.

S'KA KOMENTE