‘Vetingu’ shkarkon Kryetarin e Gjykates Fier, ja emri i ri qe do...

‘Vetingu’ shkarkon Kryetarin e Gjykates Fier, ja emri i ri qe do drejtoj kete institucion

803
SHPËRNDAJE

Vetingu ka shkarkuar nga detyra Kryetarin e Rrethit Gjyqesor Fier Roland Jaupaj i cili drejtoi kete institucion per disa vite me rradhe. Jaupaj nuk e kaloi dot perballjen me vetingun pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të Jaupajt, pas probleme të konstatuara me pasurinë dhe një rast të dyshuar të konfliktit të interesit.

Tre dite pas shkarkimit te tij ne krye te Gjykates se Fierit eshte emeruar Matilda Shalla.

S'KA KOMENTE