Vetem ne Gusht ne Shqiperi,24 viktima dhe 141 të plagosur nga aksidentet...

Vetem ne Gusht ne Shqiperi,24 viktima dhe 141 të plagosur nga aksidentet ne rruge

42
SHPËRNDAJE

Muaji gusht regjistroi një nuëmr më të ulët aksidentesh se e njëjta periudhë një muaj më parë, por sërish shifrat janë alarmante.

Në muajin që lamë pas u regjistruan 182 aksidente në të gjithë vendin, ndërkohë që ndërruan jetë 24 persona, 13 prej të cilëve ishin këmbësorë.

Numri i të plagosurve në muajin gusht kapi shifrën e 141 personave, nga të cilët 18 morën dëmtime të rënda dhe 123 të tjerë dëmtime më të lehta.

S'KA KOMENTE