Vatrat e Zjarrit vijojnë në Gjorgos dhe Cakran te FIERIT

Vatrat e Zjarrit vijojnë në Gjorgos dhe Cakran te FIERIT

376
SHPËRNDAJE

Vijon të ketë të tjera vatra zjarri në Gjorgos dhe Cakran të Fierit, aty ku 10 forca zjarrfikëse të Patosit dhe Roskovecit janë nisur ditën e sotme për të ndihmuar në shuarjen e flakëve.

Zjarrfikëset e Fierit janë në vendngjarje po ashtu dhe po luftojnë me flakët, të cilat favorizohen nga temperaturat e larta në vendin tonë.

Prej ditësh tashmë Shqipëria është në luftë me flakët në qarqa të ndryshme. Më problematike është situata në malin e Dukatit dhe në majën e Rrunës në Kukës.

S'KA KOMENTE