Varferi ne ekstrem , qindra familje Fier marrin ushqime me lista

Varferi ne ekstrem , qindra familje Fier marrin ushqime me lista

2892
SHPËRNDAJE

Fieri nje qytet me kontraste te forta te jeteses. Disa jetojne ne luks te cmendur ,dhe disa nuk kane buke te hane.

Edhe kete vit eshte rritur se tepermi numri i familjeve qe shenojne emrin ne liste . Ne njesi tregetimi ushqimore sidomos ne lagje te Fierit por edhe ne njesi administrative ka me dhjetra dhe qindra familje qe ne pamundesi ekonomike marrin ushqime me liste.

Nese do te pyesesh njesite e tregetimit ushqimor ne Fier nese kane familje qe marrin ushqime me liste , do te tregojne  fletoret ku numerohen me disa dhjetra banore te cilet prej muajshe nuk kane shlyer parate per ushqimet qe kane marre.

Komunikimi ne nje njesi ushqimore ne Fier

Pronarja e njesise: “Nuk mendoj se do ti marr ndonjeher  ,pasi ka dhe familje nga keto qe pasi borxhi thellohet jane larguar nga Fieri ne emigrim.

“Jemi ne kufijt e mbijeteses . Edhe per ne kjo situate eshte shkaterrimtare! Nuk e dime cfare do bejme, por me keto kushte na mbeter ti veme kycin biznesit dhe te largohemi dhe ne”

S'KA KOMENTE