Ushtria ruse merr nën kontroll centralin bërthamor të Zaporizhzhia

Ushtria ruse merr nën kontroll centralin bërthamor të Zaporizhzhia

81
SHPËRNDAJE

Ushtria ruse ka marrë nën kontroll centralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi në Europë.

Autoritetet ukrainase kanë konfirmuar se personeli është lejuar të punojë pa ndërprerrëje, raporton BBC.

“Personeli operativ po monitoron gjendjen e njësive të energjisë. Personeli i stacionit vazhdon të punojë dhe të monitorojë gjendjen e njësive të energjisë” tha një autoritet lokal në mediat sociale.

Në orët e para të mëngjesit një zjarr shpërtheu në fabrikë më herët, më i madhi në Europë pas një sulmi me granatime ruse.

S'KA KOMENTE