Ukraina merr sërish në kontroll qytetin e dytë më të madh të...

Ukraina merr sërish në kontroll qytetin e dytë më të madh të vendit

206
SHPËRNDAJE

Zyrtarë ukrainas bëjnë me dije se forcat ushtarake kanë marrë sërish kontrollin e qytetit të Kharkivit, i cili në orët e para të mëngjesit u raportua se ra në duart e rusëve.

Përmes një postimi në rrjetet sociale governatori Oleh Synyehubov shkruajti se “Kontrolli i Kharkivit është totalisht i yni”.

Gjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit luftime të ashpra janë regjistruar në këtë qytet, i cili konsiderohet i dyti për nga madhësia si dhe një pikë strategjike.

S'KA KOMENTE