Udhetoni me kujdes!Aksident ne Fier-Patos

Udhetoni me kujdes!Aksident ne Fier-Patos

5428
SHPËRNDAJE

Fuoristrada me traga greke futet kundravajtje, perplaset me trefikndaresen dhe bllokon qarkullimin. Ngjarja ka ndodhur prane vendit te njohur si Rotondua e Parkut prane kishes katolike ne Fier, ne aksin Fier- Patos. Mesohet se fuoristrada me targa te shtetit helen KPK2650 udhetonte ne drejtim te Fierit kur eshte futur ne korsine e gabuar. Fatmiresisht eahte shmangur perplasja ballore, ndersa mjeti ka perfunduar ne mes te trafikndareses duke u perplasur edhe me nje shtylle te ndricimit publik. Fillimisht shoferi ka deklaruar se ka humbur kontrollin e mjetit ndersa nga policia, qe ka mberritur menjehere prane vendit te ngjarjes po kryhen te gjitha procedurat per te zbardhur shkaqet e aksidentit. Gjithcka eshte regjistruar ne nje aks me levizje te konsiderueshme mjetesh, duke bllokuar per disa minuta edhe qarkullimin.

S'KA KOMENTE