U qëllua me armë gjatë një fushate elektorale, ndërron jetë ish-kryeministri japonez

U qëllua me armë gjatë një fushate elektorale, ndërron jetë ish-kryeministri japonez

371
SHPËRNDAJE

Ish-kryeministri japonez Shinzo Abe ka ndërruar jete pasi u qëllua gjatë një takimi ne fushate zgjedhore në prefekturën Nara në Japoninë qendrore. Këtë e ka bërë të ditur televizioni publik NHK. Abe u rrëzua përtokë teksa mbante një fjalim dhe u transportua menjëherë në spital.

S'KA KOMENTE