U gjet i pajetë pranë serave, pamjet nga vendi ku u vra...

U gjet i pajetë pranë serave, pamjet nga vendi ku u vra me thikë 67-vjeçari në Fier

1924
SHPËRNDAJE

Pamjet që shihni tregojnë vendin ku u gjet i vrarë sot roja 67-vjeçar në Fier. Ngjarja ndodhi në fshatin Mbrostar Ura.

Siç shihet dhe nga foto ,vrasja ka ndodhur afër kabinës ku qëndronte roja, ndërsa shumë pranë saj ndodhej dhe një kosh mbeturinash. grupi hetimor i çështjes këqyri vendin e ngjarjes për të mbledhur të gjitha provat.

Petraq Gjika u godit disa herë me thikë, ndërkohë që plagët i morën jetën. Ai u gjet i pajetë sot nga kalimtarët në rrugë, të cilët të alarmuar njoftuan policinë. Gjika, vëlla i kryeplakut të këtij fshati punonte roje në serat që kultivonin perime.

S'KA KOMENTE