U arrestuan ne protesten e opozites, lihen te lire 3 fieraket

U arrestuan ne protesten e opozites, lihen te lire 3 fieraket

202
SHPËRNDAJE

Lihen te lire 3 protestuesit nga Fieri qe moren pjese ne protesten  e opozites ne 16 mars ne Tirane .Ata jane Eduart Buzi,Denaldo Buzi dhe Elidjan Buzi.

Tre te rinjte nga Fieri u gjykuan sot ne Tirane mes 14 protestuesve te tjere per pjesmarrje ne tubime dhe protesten e opozites.Ne fund te seances mesohet se tre te rinjte kane fituar sot lirine pas 3 ditesh arresti nga policia .  Per tre te rinjte eshte dhene masa per detyrim paraqitje

Gjate protestave te opozites policia e Tiranes shoqeroi mes  protestuesve te shumte edhe 3 fieraket nga Kallmi i Fierit. Edhe vete kreu i PD Fier Luan Baci, u shoqerua ne policine e Tiranes pas protestes se opozites. Ai u shoqerua ne polici se bashku me djalin e tij i cili u dhunua nga uniformat e policise.

S'KA KOMENTE