U arratis nga burgu dhe mori peng policin ,ekstradohet nga Greqia ,...

U arratis nga burgu dhe mori peng policin ,ekstradohet nga Greqia , Reis Haxhiraj

63
SHPËRNDAJE

Ngjarja ka ndodhur në vitin 1998, për shkak të një konflikti mes të dyja palëve.

Ekstradohet nga Greqia Reis Haxhiraj, nga Selenica e Vlorës. Arrestimi i tij në vendin fqinj u bë për shkak se ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për llogari të drejtësisë shqiptare.

Haxhiraj është arratisur vite më parë nga burgu i Drenovës në Korçë bashkë me 6 persona të tjerë, mes të cilëve edhe Admir Tafilaj. Haxhiraj ishte dënuar nga Gjykata e Apelit të Vlorës me 13 vite burg për pengmarrjen e një polici dhe plagosjen e vëllait të këtij të fundit.

Ngjarja ka ndodhur në vitin 1998, për shkak të një konflikti mes të dyja palëve.

S'KA KOMENTE