Turistët e helmuar/ Policia njoftim zyrtar: 41 turistë polakë me simptoma helmimi...

Turistët e helmuar/ Policia njoftim zyrtar: 41 turistë polakë me simptoma helmimi nga ushqim

114
SHPËRNDAJE

Njoftimi i Policisë: Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 20:10, në spitalin e Vlorës, janë paraqitur për ndihmë mjekësore, me simptoma helmimi nga ushqimi, 41 shtetas polakë (turistë), të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Nga verifikimet paraprake rezulton se këta shtetas, gjatë ditës së sotme, kanë qenë me guidë, me anije turistike, në ishullin e Sazanit.

Grupi hetimor i ngritur për këtë rast, në bashkëpunim me specialistë të AKU-së dhe në drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për përcaktimin e shkakut të helmimit të këtyre shtetasve.

S'KA KOMENTE