Trupat ruse marrin një qytet tjetër në jug të Ukrainës

Trupat ruse marrin një qytet tjetër në jug të Ukrainës

58
SHPËRNDAJE

Trupat ruse kanë hyrë në qytetin port të Mykolayiv-it që ndodhet në jug të Ukrainës dhe ka dalje në Detin e Zi.

Guvernatori Vitaly Kim në një video-adresim tha se luftimet janë duke ndodhur në disa pjesë të qytetit, shkruan Reuters.

Raportohet se në këtë qytet ndodhet edhe një central bërthamor i cili gjeneron energji elektrike.

S'KA KOMENTE