TRONDITËSE/ Rrëmbehet dhe vritet ambasadori italian

TRONDITËSE/ Rrëmbehet dhe vritet ambasadori italian

805
SHPËRNDAJE

Ambasadori italian Luca Attanasio është vrarë gjatë një sulmi në Republikën Demokratike të Kongos.

Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se ambasadori Attanasio po udhëtonte me karvanin e ndihmave ushqimore të Organizatës së Kombeve të Bashkuara në qytetin Kanyamahoro, kur është sulmuar nga disa persona.

Dyshohet se personat kanë patur për qëllim t’i marrin peng. Gjatë konfliktit me armë dhe ndërhyrjes së Rojeve të Parkut, ambasadori italian dhe një polic kanë mbetur të vrarë.

S'KA KOMENTE