Tragjedi në Itali, humb jetën në aksident 19-vjeçarja shqiptare dhe mikesha e...

Tragjedi në Itali, humb jetën në aksident 19-vjeçarja shqiptare dhe mikesha e saj

2048
SHPËRNDAJE
Ita;

Një 19-vjeçare me origjinë shqiptare ka humbur jetën në Itali, si pasojë e një aksidenti automobilistik.

Mediat italiane shkruajnë se, 19-vjeçarja, Eralda Spahillari, ishte drejtuesja e makinës, dhe dy nga 3 pasagjerët kanë marrë plagë të rënda, ndërsa një e mitur ka ndërruar jetë.

Ngjarja ka ndodhur në Motta di Livenza (Treviso). Makina e Eralda Spahillarit, u përplas me një pemë, duke sjellë vdekjen e saj dhe të shoqes, Barbara Brotto, 17-vjeç. Pavarësisht ndihmës, vajzat ndërruan jetë në spital.

S'KA KOMENTE