Tragjedi në Itali! Gjenden të therur një çift shqiptarësh në Venecia

Tragjedi në Itali! Gjenden të therur një çift shqiptarësh në Venecia

9588
SHPËRNDAJE

Në Spinea (Venecia) një burrë dhe një grua me origjinë shqiptare, të cilët jetonin së bashku, u gjetën të vrarë me thikë në shtëpinë e tyre. Zbulimi i trupave është bërë nga karabinierët, të lajmëruar nga vajza e gruas e cila nuk kishte mundur të kontaktonte me të ëmën që pasdite. Fillimisht u mendua se ishte një rast vrasje-vetëvrasjeje, por më pas u zbulua një vrasje e dyfishtë. Karabinierët në fakt janë në kërkim të një personi të tretë që do të përfshihej në fakt.

Në vendin e ngjarjes, hetuesit kishin gjetur një armë zjarri dhe një thikë. Dy bashkëjetuesit do të merrnin plagë vdekjeprurëse me thikë. Ndërhyrja e burrave të Armës në shtëpi ka ndodhur rreth orës 22 të së dielës. Personi që ata po përpiqen të gjurmojnë mund të jetë ish-burri i gruas, një bashkatdhetar.

S'KA KOMENTE