Termeti me magnitude 6,6 rihter shkund Shqiperine

Termeti me magnitude 6,6 rihter shkund Shqiperine

1440
SHPËRNDAJE

Lekundjet te forta termeti jane ndjere ne mengjesin e sotem ne te gjithe territorin e Shqiperise. Sipas Qendres Sizmologjike Europiane epiqendra e termetit ka qene ne rrethin Durres me nje magnitude prej 6,6 te shkalles rihter .Termeti eshte rregjistruar ne oren 03:53 min dhe ka zgjatur disa sekonda. Nuk ka ende informacion per deme nderkohe qe banoret kane dale ne panik jashte banesave te tyre. Lekundjet e termetit jane ndjere deri ne Itali

S'KA KOMENTE