Tërmet në Itali, 3 lëkundje brenda 10 minutave

Tërmet në Itali, 3 lëkundje brenda 10 minutave

275
SHPËRNDAJE

Një tjetër tërmet në rajonin e Marche, Itali. Një tërmet me magnitudë 3.7 u regjistrua në agim në brigjet e zonës Pesaro-Urbino, 9 kilometra në thellësi.

Tre lëkundje të tjera me magnitudë 2.1 dhe 2.7 pasuan brenda dhjetë minutave. Jo e gjithë popullata e ndjeu tërmetin dhe nuk raportohet për dëme momentalisht.

063803871 0da0f3d8 A020 4bfe Bad6 2c90299ab38a

S'KA KOMENTE