Tërhiqen trupat ruse nga Ukraina, kthehen në bazën e tyre

Tërhiqen trupat ruse nga Ukraina, kthehen në bazën e tyre

262
SHPËRNDAJE

Zhvillime të reja përsa i përket krizës mes Rusësië dhe Ukrainës. Sipas agjencisë së lajmeve AFP, disa force ruse pranë Ukrainës po kthehen në bazën e tyre.

Moska, sipas agjencisë franceze, thotë se disa trupa pranë Ukrainës po kthehen në bazat e tyre, pas akumulimit të forcave ruse rreth kufirit ukrainas, gjë që ngjalli frikën e pushtimit.

“Njësitë në rrethet ushtarake jugore dhe perëndimore … do të fillojnë të lëvizin drejt bazave të tyre ushtarake ,” citoi AFP nga disa burime ruse.

S'KA KOMENTE