Tensione per targat/Policia e Kosoves ndërhyn me gaz lotsjellës , tërhiqen protestuesit...

Tensione per targat/Policia e Kosoves ndërhyn me gaz lotsjellës , tërhiqen protestuesit serbë

87
SHPËRNDAJE

Tensione në Veri të Kosovës pas reciprocitetit me targat serbe. Policia ka hedhur gaz lotsjellës për të shpërndarë serbët që kanë bllokuar rrugët me automjete.

Protestuesit serbë janë tërhequr momentalisht për t’u mbledhur në pika të tjera.

Të tjera tensione pritet të ndodhin në veri, sidomos në pikat kufitare, pasi qeveria e Kosovës në mënyrë surprizë vendosi sot reciprocitetin me targat dhe automjetet serbe që kur hyjnë në Kosovë të zëvendësojnë targat me ‘RKS’.

S'KA KOMENTE