Tensione ne Kuvend, Balla:“O Sali, Edi Ramës ti nuk i vjen as...

Tensione ne Kuvend, Balla:“O Sali, Edi Ramës ti nuk i vjen as tek fundbarku i….”

303
SHPËRNDAJE

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka shkaktuar debat në Kuvend.

Nga foltorja e Parlamentit, Balla i ka dalë në mbrojtje kryeministrit Edi Rama që nuk është në sallë për shkak se prej disa ditësh ndodhet gjatë një vizite zyrtare në Amerikë. Balla i tha Berishës që nuk mund të krahasohet me kryeministrin Edi Rama.

“Mos të përmendim më të gjitha aferat që janë bërë mes jush. Urdhrin më 21 janar e ke dhënë ti, e ke dhënë ti apo ministri i Brendshëm, dil e thuaje? Dhe për akuzat që kishe për kryeministrin Rama, ti atij i vjen poshtë barkut të kalit të Skënderbeut, ti i vjen poshtë barkut të kalit të Skënderbeut. Është i vetmi politikan që nuk ka marrë në mbrojtje asnjë ministër apo politikan që është marrë në hetim. Ky është standardi që ka vendosur Edi Rama, bëhuni burra edhe juve”, Balla.

Ferdinand Xhaferraj iu përgjigj: Nuk është dinjitoze të përdoret në Kuvend ajo fjalë. Se çfarë përfaqëson Edi Rama e dimë… mori një grup çupëlinash dhe i bëri ministre, ndërsa ty të la aty ky ju.

S'KA KOMENTE