Yahoo nuk i shet aksionet

Yahoo nuk i shet aksionet

29
SHPËRNDAJE

Yahoo! ka vendosur të heqë dorë nga projekti i shitjes së aksioneve tek gjigandi kinez i shitjeve online, Alibaba.

Grupi amerikan ka bërë të ditur se preferon të përqendrohet tek ecuria e aktiviteteve të tij në internet dhe tek përballja me pasivitetin në radhën e tij, për të sjellë diçka të re.
Në përfundim të procesit, që mund të kërkojë muaj para se të kompletohet, do të ketë dy kompani të veçanta dhe të dyja të kuotuara në bursë.

Pas këtij njoftimi, titujt e kompanisë kanë pësuar një rënie të fortë në Wall Street, duke humbur 4 për qind të vlerës.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.