Snapchat kalon Facebook- un

Snapchat kalon Facebook- un

46
SHPËRNDAJE

Aplikacioni që lindi për shkëmbimin e fotove dhe mesazheve, “përdor dhe fshi” është më e pëlqyera e adoleshentëve.
Sipas faqes Bloomberg, videot e klikuara në Snapchat janë dyfishuar në më pak se 1 vit, duke arritur në 10 miliardë vizita në ditë.
Në muajin Shkurt, shifrat ishin 8 miliardë, thuajse të njëjta me ato të “rivalit” Facebook.
Kompania e cila tashmë është në kulmin e suksesit të saj, nuk e ka fshehur dëshirën që të transformojë videot nga ato në 360 gradë, në video direkte në “livestreaming”. Sipas Bloomberg, pjesa më e madhe e përdoruesve të Snapchat, e përdor aplikacionin për të bërë video dhe më pas për t’i shpërndarë ato.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.