Shiten 15.000 kufje Vive te Realitetit Virtual ne me pak se 10...

Shiten 15.000 kufje Vive te Realitetit Virtual ne me pak se 10 minuta

59
SHPËRNDAJE
Porositë për kufjet “Vive”  të realitetit virtual nga HTC u hapën ditën e hënë. Sipas Shen Ye, një specialist i produkteve RV në kompani, vetëm në 10 minutat e para HTC shiti 15,000 njësi. Kufjet kushtojnë 800 dollarë.
Ato do të kushtojnë 689 paund në Mbretërinë e Bashkuar dhe 899 euro në Evropë. Nga shitja e tyre HTC pti një fitim prej 12 milion dollarë. Suksesi i HTC është një lajm i mirë për industrinë e realitetit virtual, e cila po zhvillohet gjithmonë e më shumë.
Sipas kompanisë “Trend Force” kjo teknologji deri në 2020 do të vlejë 70 miliard dollarë. Në 28 Mars do të hapen porositë e para për kufjet RV Oculus, të prodhuara nga Facebook. Ato do të kushtojnë 600 dollarë.htc-shiti-15-000-10-minuta-2

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.