Samsung krijonin telefonin e pare me ekran rrotullues

Samsung krijonin telefonin e pare me ekran rrotullues

86
SHPËRNDAJE

Gjigandi korean i teknologjisë, “Samsung” ka krijuar së fundmi një model telefoni ekrani i të cilit mund të rrotullohet.

 Ai u prezantua në SID 2016, eventi më kryesor në botë për industrinë e ekranit, i zhvilluar në San Francisko.

Telefoni do të quhet “Galaxy X”, peshon vetëm 5 g dhe ka rezolucion 1920×1080 piksel. Kur është i mbështjellë ekrani i tij do të jetë 5.7 inç, por mund të përshtatet shumë lehtë në një kuti filmike 35mm. 

Ekrani, i cili është i trashë vetëm 0.3 mm mund të rrotullohet rreth vetes deri në momentin që krijon një cilindër prej 10 milimetrash. Pritet të dalë në treg në 2017.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.