Sa mesazhe shkruhen nje ne dite ne Wats- up?

Sa mesazhe shkruhen nje ne dite ne Wats- up?

18
SHPËRNDAJE
Themeluesi i Facebook dhe Facebook Messenger, Mark Zuckerberg njoftoi se Messenger tashmë është aplikacioni i dytë më popullor iOS, pas Facebook.

Vitin e kaluar, u tha se Messenger kishte 700 milionë përdorues mujor aktivë. Në janar ky numër u rrit në 800 milionë. Ndërsa tani, disa muaj më pas, ky numër është mbi 900 milionë.

Zuckerberg njoftoi gjithashtu se volumi i aktivitetit në Messenger dhe WhatsApp bashkë është tre herë më më i lart se volumi i aktivitetit të SMS-ve.

Sipas tij, njerëzit shkruajnë 60 miliardë mesazhe në Messenger dhe WhatsApp brenda një dite, krahasuar me 20 miliardë SMS.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.