Roboti me i madh ne bote

Roboti me i madh ne bote

68
SHPËRNDAJE

Platforma e robotizuar ka nje gjatesi prej 20 metrash, lartesi 5 metra dhe gjeresi 6 metra dhe eshte prodhuar ne kete qender kerkimi qe shikojme ne fotografi ne Spanje.

Tekniket kane prodhuar nje robot i cili perdor lazerin per te llogaritur ne menyre aq te sakte sa nuk e ka bere asnje pajisje tjeter me pare.

Ai drejtohet nga nje kompjuter.

Lazeri i tij mund te llogarise 1000 skanimime ne nje sekonde duke e bere keshtu nje nga platformat robotike me te sakte ne bote.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.