Printeri i ri 3D, i thjeshte per tu perdorur dhe me cmim...

Printeri i ri 3D, i thjeshte per tu perdorur dhe me cmim te perballueshem

76
SHPËRNDAJE

Në teori, të paturit një printer 3D në shtëpi është shumë mirë për artistët, dizenjuesit apo krijuesit, të cilët duan të personalizojnë modele 3D. Megjitahtë makineria mund të jetë e vështirë për tu përdorur dhe gjithashtu kostoja e saj nuk është e përballueshme nga të gjithë.

Kompania Robo ka krijuar një printer të ri 3D, i cili vjen në dy versione: Robo C2 dhe Robo R2. Të dyja paisjet  do të jejnë më i thjeshta për tu përdorur, por edhe me çmim më të përballueshëm.

R2 më e madhe skushton 1099 dhe  C2 599 dollarë. Midis disa karaketristikave më të reja të paisjes janë shpejtësia më e lartë në printim, një monitor me ‘touch’ interaktiv dhe printimi 3D ‘ëireless’ nga një smartfon nëpërmjet aplikacionit Robo.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.