Prezantohet makina e parë ‘e vërtetë’ fluturuese?

Prezantohet makina e parë ‘e vërtetë’ fluturuese?

86
SHPËRNDAJE

Eshte prezantuar makina e pare fluturuese Pal-V ,me 400,000 funt apo 600,000 $ të prodhimit që mund të arrije 112milje/h në tokë dhe në ajër .

Një version i prodhimit të makinës së parë ‘të vërtetë’ fluturues në botë është zbuluar në një shfaqje motorike në Gjenevë.

Makina eshte prodhuar me dy motorë dhe duket si një hibrid midis një motoçikletë dhe një helikopteri. Makina u shfaq nga kompania përpara se te nise prodhimi ne seri ne vitin 2019.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.