Opsioni i ri i Facebook- ut

Opsioni i ri i Facebook- ut

54
SHPËRNDAJE

Facebook ka prezantuar një opsion te ri, i cila është projektuar për tu ndihmuar njerëzve të verbër të kuptojnë se çfarë është shfaqur në një foto në Facebook.

Opsioni i ri e Facebook përdor inteligjencën artificiale dhe e njëjta përshkruan një foto në Facebook dhe atë që është paraqitur në foto.

Mjet i ri i rrjetit më të madh social në botë është duke u vënë në dispozicion në pajisjet iOS fillimisht, por do të jetë edhe në platforma tjera mobile në të ardhmen.

 Në këtë moment ajo është në dispozicion vetëm në anglisht, edhe pse më shumë mbështetje për gjuhët do të vijë në të ardhmen.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.