Njihuni me jahtin luksoz ne forme disku

Njihuni me jahtin luksoz ne forme disku

60
SHPËRNDAJE

Sipërfaqja e tij mund të pëdoret si një kopësht me bar dhe pemë ose si një rrugë për çiklizëm apo thjesht për të ecur. Pjesa e brendshme do të ketë një dhomë 2.2 metër të lartë, ndërsa jahti vetë do të ketë një lartësi rreth 6 metër. Ai do të ketë një kuzhinë, një sallë pritjeje, si edhe objekte të tjera luksoze, pavarësisht hapësirës së kufizuar.

Ata thanë se Jet Capsule është ekologjik, pasi ai energjinë e prodhon duke përdorur panelet dilellorë ose turbinat e erës. Gjithashtu jahti është i pajisur me një motor elektrik dhe një gjenerator uji, i cili e kthen ujin e kripur ose shiun në ujë të pijshëm. Ekipi tha se ai mund të strehojë brenda deri në 13 persona dhe do të ketë një shpejtësi maksimale deri në 59.9km/h.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.