Nissan syte drejt se ardhmes

Nissan syte drejt se ardhmes

36
SHPËRNDAJE

Nissan zhvendos vemendjen perseri në drejtim të teknologjisë.

Përsëri marka e makinave japoneze me entuziazem perdor ne menyre te mencur teknologjinë.

Një video promovuese përshkruan një njeri i veshur me syze Google Glass-si te quajtura 3E, një teknologji të re që per here te pare u shfaq  në Tokio Motor Show në vitin 2013.
Keto syze mund te japin informacione me te sakta dhe shume te shpejta per nje shoferert.

Disa gazetarë në Motor Show u lejuan të provonin syzet 3E, të cilat permiresojne performancën nepermjet teknologjisë tregojne statistika te sakta mbi levizjen e automjeteve kur shoferi i makines Nissan eshte në lëvizje.

Kjo nuk është përpjekja e parë e kompanisë qe sjell teknologjiine ne ndihmese te shofereve; Nissan ka prezantuar dhe me pare një “orë  qe te mban zgjuar” shoferët në  Frankfurt motor.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.