Motori i vogel elektrik i jep me shume fuqi bicikletes

Motori i vogel elektrik i jep me shume fuqi bicikletes

76
SHPËRNDAJE

Shumë lloje të ndryshme të transportit personal janë duke kaluar nëpermjet revolucionit elektrik.

Por bicikletat elektrike mund të përbëjnë pjesën më të madhe të tregut.

Në fakt, është duke lulëzuar me shpejtësi dhe ne tani jemi duke parë idete alternative te ketij lloj transporti.

Një shembull i përkryer është GeoOrbital, një nga disa kompanite që ka marre persiper revolucionarizimin e timonit te biçikletës.

GeoOrbital ka kohe qe punuon per kete dhe vetem tani e ka bere publikie produktin e saj te ri.

Grupi i ingranazheve ne rrotat e vogla merr energji dhe e percon në timonin e biçikletës, ku eshte nje bateri 36V.

Kjo energji përdoret nga motori 500W i kesaj biciklete kur te doje ciklisti. (Vetëm një motor punon per te nxituar ritmin, dy motorret e tjere janë për stabilitetin e bicikletes)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.