Martin Hajek dizenjon printerin 3D te Apple

Martin Hajek dizenjon printerin 3D te Apple

29
SHPËRNDAJE

Apple kohët e fundit prezantoi një patentë për një printer shumëngjyrësh 3D, por është e paqartë nëse gjiganti i teknologjisë ka plan për ta nxjerrë në treg së shpejti.

Megjithatë, projektuesi Martin Hajek, i cili mori dorëzimin e patentës e ka konceptuar atë me një dizajn “G4” në formë kubi dhe krijoi “iPrinter.”Duke bërë dizanjin e printerit Hajek beson se ajo që bëri Apple për muzikën me iTunes mund ta bëjë edhe për printimin 3D duke krijuar dyqanet e veta online.

martin-hajek-dizenjon-printerin-3D-1

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.