Makina e re e Google nuk i vret njerezit gjate aksidentit

Makina e re e Google nuk i vret njerezit gjate aksidentit

66
SHPËRNDAJE

Sipas saj shpesh njerëzit humbin jetën në aksidente rrugore, jo për shkak të goditjes nga makina, por nga përplasja e fortë që ndodh me tokën ose goditja nga ndonjë makinë tjetër.

Kjo “veshje ngjitëse” që Google ka propozuar do të mbulohej nga një tjetër mbulesë, e cila që do të thyhej nga ndikimi i përplasjes.Kjo do ti ndihmonte këmbësorët që të kapeshin pas makinës dhe të mos rrëzoheshin në rrugë duke pësuar lëndime shumë më të mëdha.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.