Makina autonome me luksoze te se ardhmes

Makina autonome me luksoze te se ardhmes

115
SHPËRNDAJE

Kompania Rolls-Royce gjatë një panairi në Londër ka prezantuar makinën e saj të parë autonome. 

Automjeti i quajtur 103EX është gjashtë metra i gjatë ka rrota të mbuluara dhe një trup të lakuar.

  

Ndenjësja e parë e saj është zëvendësuar me një divan dhe ajo gjithashtu përmban edhe një asistent robot, të quajtur Eleanor. Sipas kompanisë  103EX do të jetë gati për udhëtimin e saj të parë  pas 25 vjetësh.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.