Ky eshte kamioni me i madh i ndertuar ndonjehere

Ky eshte kamioni me i madh i ndertuar ndonjehere

756
SHPËRNDAJE

Disa punë inxhinierike shpesh kërkojnë automjete të specializuara dhe kamioni BelAz 75.710 nuk bën përjashtim.

Paisja ka një kapacitet mbajtës deri në 496 ton, mund të udhëtojë me një shpejtësi maksimale deri në 64 km/h, ka dy akse dhe në secilin prej tyre 4 rrota.

Belaz 75710 fuqizohet me anë të dy motorëve me naftë dhe është i projektuar për të transportuar gurët e nxjerrë nga minierat, në kushte të ndryshme klimaterike dhe me temperatura që ndryshojnë nga -50°C në +50°C.

Prodhuesi bjellorus është duke investuar një total prej  644 milion dollarë në zhvillimin e mëtejshëm të kamionit. Kjo është një nga paisjet më të mëdha të ndërtuara ndonjëherë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.