Kujdesi ndaj telefonit nuk eshte asnjehere i tepert

Kujdesi ndaj telefonit nuk eshte asnjehere i tepert

78
SHPËRNDAJE
Por a kemi vërtete nevojë për të gjithë këto programe pa të cilat duket sikur nuk bëjmë dot?
Duhet të tregoheni dhe ju të zgjuar që të dini se çfarë ju nevojitet dhe çfarë jo. Ja disa këshilla se si ta mirëmbani aparatin tuaj celular pa e ngarkuar më gjëra të padobishme
1. Kontrolloni se sa energji dhe hapësirë kërkon një aplikacion në celularin tuaj.
2. Nëse ju keni mbi një muaj qe nuk e përdorni atë aplikacion do të thotë që nuk ju nevojitet.
3. Mos mbani në celular aplikacione që më shumë i keni se janë trend sesa vlejnë vërtetë.
4. Fshini aplikacionet që ju marrin kohën tuaj dhe nuk ju ofrojnë asgjë me vlerë.
5. Mos mbani disa aplikacione qe praktikisht bëjnë të njëjtën punë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.