Keto kabina plazhi nga mbetjet plastike

Keto kabina plazhi nga mbetjet plastike

62
SHPËRNDAJE

Firma arkitektonike “Spark” do të përdorë mbeturinat plastike, që hidhen në oqeane për të ndërtuar disa struktura të pazakonta arkitektonike përgjatë bregdetit të “East Coast Park” në Singapor.

Qëllimi i saj është të ofrojë hapësira për strehimin e vizitorëve të parkut dhe për të ndihmuar në rritjen e ndërgjegjësimit në lidhje me efektet e lëndëve plastike në oqean, të cilat sipas disa studimeve çdo vit vrasin më shumë se një milion zogj deti dhe 100,000 gjitarë të detit.

kabina-plazhi-nga-mbetjet-plastike-6

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.