iPhone i ri i Apple per vitin 2017 do te jete plotesisht...

iPhone i ri i Apple per vitin 2017 do te jete plotesisht prej xhami

65
SHPËRNDAJE

 

“Apple” po planifikon të sjellë një model tërësisht ndryshe të iPhone 7s.

Sipas një raporti kompania do të ridizenjojë linjën e re të iPhone për vitin 2017. Ai nuk do të ketë me kasë alumini, por do të jetë i gjithi prej xhami dhe i pajisur me ekran OLED.

Analistit i njohur Ming-Chi Kuo i “KGI Securities” thotë se ekranet OLED nuk do të mbërijnë në iPhone para vitit 2018. Sipas tij telefoni i ri i Apple do të adaptojë materialet prej xhami si te iPhone 4, një kornizë metalike dhe do të anojë nga ekranet e harkuar prej xhami.

Për më tepër, modelet e reja do të ofrojnë teknologjinë e ngarkimit me wireless, njohje të reja biometrike, që më shumë mundësi do të jenë njohja përmes fytyrës ose syrit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.