Facebook me video 360 grade

Facebook me video 360 grade

42
SHPËRNDAJE

Mirësevini në Grand Station në Nju Jork. Ky është vendi i përzgjedhur nga Facebook për të realizuar videon e vet të parë 360 gradë.

Videoja titullohet “Here and Now” dhe është realizuar përmes një kamere të prodhuar nga vetë gjiganti i rrjeteve sociale, një Surround që kushton 20 mijë dollarë.

Për të xhiruar “Here and Now” janë dashur tre ditë filmimi dhe dy orë orë mbylljeje të hollit qendror të stacionit. 20 aktorët dhe 500 kalimatarët janë filmuar me rezolucion 6K, ndërsa ambient dhe detajet e tjera janë në 4K, cilësi që garantojnë një pamje thuajse reale, e që nuk është çudi të huazohet edhe nga kinemaja.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.