Droni qe mund te lyeje shtepine tuaj

Droni qe mund te lyeje shtepine tuaj

76
SHPËRNDAJE

Kompania “Apellix” me bazë në Florida ka krijuar një dron, i cili mund të lyejë shumë mirë shtëpinë tuaj.

Ai është quajtur  “Worker Bee” dhe përveçse lyerjes së shtëpisë mund të bëjë edhe punë të tjera si përshembull të lajë dritaret apo të aplikojë kimkate të ndryshme.

Themeluesi i kompanisë Robert Dahlstrom e prezantoi këtë shpikje ditën e premte në kampusin “Northrop Grumman”në El Segundo, Kaliforni me shpresën për të gjetur partnerë, të cilët do e përdorin këtë teknologji.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.