Drejtori i FBI thotë se metoda zhbllokimin nuk do të funksionojë në...

Drejtori i FBI thotë se metoda zhbllokimin nuk do të funksionojë në iPhone 6 dhe 6s

47
SHPËRNDAJE

Byroja Federale e hetimit ne lidhje me zhbllokimin e iPhone 5c tha se kjo gje nuk do të funksionojë me modelet më të reja.

Kete e ka thene Drejtori i FBI James Comey në një konferencë mbi mbikëqyrjen dhe sigurine në Universitetin Kenyon në Ohajo.

Aksionet e Apple kane ranë 1.3 për qind te sot ne mesdite.

Comey shtoi se teknika e zhbllokimit nuk do të punojë në iPhone 5s dhe me modelet e iPhone 6 dhe 6S.

Modeli i 5c iPhone u prezantua në vitin 2013 dhe nuk eshte nderprese prodhimi pas daljes se modeleve me te reja nga Apple.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.