Del ne treg smartphoni me i lire ne bote

Del ne treg smartphoni me i lire ne bote

599
SHPËRNDAJE

Në fillim të këtij viti një komapni indiane prezantoi Freedom 251, i cili u quajt edhe si telefoni më i lirë në botë.

Ai kushton vetëm 4 dollarë dhe ka dalë në shitje në 30 qershor.

Themeluesi i Freedom 251 dhe shefi ekzekutiv i kompanisë Mohit Goel tha: “Ne do të kemi humbje, por unë jam i lumtur që ëndrra për tu ofruar qasje në internet miliona indianëve, të cilët jetojnë në zonat rurale apo nuk kanë mundësi të blejnë një smartfon të shtrenjtë, u bë realitet.”

Ai do të ketë një ekran 4-inç, kamera të pasme 8 megapiksel, kamera të përparme 3.2 megapiksel, një procesor 1.3GHz, bateri 1800mAh, 1GB RAM, 8GB hapësirë dhe Android 5.1. Në fillim do të shiten në tregun indian vetëm 200.000 njësi më pas mund të shtrihet edhe më tej.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.