Brazili bllokon “Wats Up”- in

Brazili bllokon “Wats Up”- in

31
SHPËRNDAJE

Një gjykatë në Brazil urdhëroi të gjithë operatorët telefonikë në Brazil që ta bllokojnë aplikacionin e mesazheve WhatsApp, që është në pronësi të rrjetit social Facebook, për shkak se kompania nuk ka arritur të kthejë disa të dhëna, që kanë qenë pjesë e hetimeve për trafikim me drogë.

Që nga mbrëmë nuk është duke funksionuar ky rrjet social, i cili ishte përdorur rregullisht për mesazhe dhe thirrje nga brazilianët.

Sipas uefaqes “Sergipestatetribunal”, aplikacioni do të bllokohet për 72 orë.a

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.