Bateria e “Kindle” do karikohet pas 9- javesh

Bateria e “Kindle” do karikohet pas 9- javesh

26
SHPËRNDAJE

Amazon ka njoftuar se pajisja më e re e leximit Kindle, është e lehtë, e projektuar për t’u lexuar me një dorë, dhe ka një bateri që mund të zgjase deri në nëntë javë.

Kindle Oasis është Kindle-i i gjeneratës së tetë.

Ai do të shitet me një mbulesë mbrojtëse magnetike, që mund të hiqet, e cila është e bërë prej lëkure.

Mbulesa përmban energji shtesë të baterisë që mundëson lexim të pandërprerë për disa muaj.

Kindle i ri do të filloj të shitet në javët e ardhshme me çmimin 220 dollare.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.